top of page
Sathmahal Gülistan Ekoköy, Ekolojik Yaşam Köyü, Doğamla Yaşam, Doğanın Zekası ile uyum içinde, paylaşarak büyümek, yaşam sanatı, yaşama sanatı, ortak hareket

Sathmahâl Gûlîstan Ekoköy

Gûlîstan’daki yaşam, size alışılagelen tatil otellerinin ve eğitim programlarının çok ötesinde bir deneyim zenginliği sunar. Birbirinden farklı alanlarda çeşitli etkinliklere dahil olabilir, keşif dolu deneyimlere açılabilir, Gûlîstan’ın inziva ve sosyal alanlarında tek başınalığınızın keyfini yaşarken aynı zamanda dostlarla muhabbete doyamayacağınız kaliteli saatler geçirebilirsiniz.
 
Gûlîstan varoluş gayesi gereği doğa ile uyum içinde hareket eden, kendi içinde kaynaklarını koruyan, ruhsal bir okul olarak tasarlanmış . Geniş arazisine yayılmış olan rengarenk güllerinden adını alan Gûlîstan, atölye ve etkinliklerin dışında, çalışanların içinde yaşadığı sıcak bir yuva ve eğitim prensiplerini hayata giydirdikleri keyifli bir dünyadır.


Bu sıcak yuva ve keyifli dünyaya adım attığınız andan itibaren bu alandaki her şeyin sizinle canlı olarak iletişim kurduğuna şahit olursunuz. Meyve ağaçlarının cömert ikramlarını karşılarken, yaşı yüzyılı aşkın Dardağan Ağacı’nı ziyaret edebilir, ruhunuzun sorularına onun sessiz ve dingin doğasında yanıt bulabilirsiniz. Onlarca yıldır gelene kendi kaynağından şifalı sular vermiş olan tarihi vefa kuyusuna kalbinizi açabilir, en derin sırlarınızı çekinmeden paylaşabilirsiniz. Etrafı büyük çınar ağaçları ve renkli zakkumlarla çevrilmiş olan küçük deresi,  akan suyunun sesi ile sizi adeta kendine çeker, ruhunuza gıda olarak doğal bir terapi fırsatı sunar. Hemen her akşam açık gökyüzü ve yıldızların altında herkesin buluşma noktasında yakılan kamp ateşi ile etrafında oluşan sevgi çemberleri farklı konu ve başlıklarıyla sizin için bir kaynaşma noktasıdır. Süpriz kutlamaları, özgün dansları, yaratıcı performansları, yüzme havuzları, yetişkin ve çocukların birlikte sıkılmadan vakit geçirdikleri oyun kurguları ile doğal neşenin, saf coşkunun adresi olan Gûlîstan, burayı ziyaret eden için tam bir cennet deneyimidir.
Gûlîstan ekmeğini kendi odun fırınında pişirir, geniş seçenekli kahvaltı ve yemek menüsünü oluşturan doğal köy ürünlerinin yanında taze olarak servis eder. Bahçesindeki gül yapraklarından üretilen gül şerbeti, yurt yaylalarının balı ile tatlandırılır, çeşitli gül lokumları yanında ikram edilir. Vegan-vejeteryan yemekler ile ön plana çıkmış olan Gülistan, neşeli mutfağında başta Ege ve Akdeniz olmak üzere tüm yurdun geleneksel tatlarına yer verir.  

 

Sathmahâl Gûlîstan’da yaşam, spritüel kimliğinizi tanımak anlamak ve bu anlamda kendi yalnızlığınızı sizinle aynı anlayışta olan dostlarla gidermek için ihtiyacınız olan samimi ve destekleyici ortam fırsatını sunar. 

Maddi alemin yüzeyselliğinde tıkanmış, görünenin ardındakini keşfetmek, daha derin görüş yeteneğini aktive etmek ve mana alemine açılmak isteyenler için etkili bir kavuşum yeridir.

 

Gülistan'da Yaşam Projesi; insanın kendi saf doğasına erişmesi, varoluşa, yaşama dair derin soruların yanıtlarını bulabilmesi, iç ve dış şartların getirdiği kaotik zihni medite ederek yüksek öz farkındalıklara erişmesi amacıyla tasarlanmış Atölyeleri ile organik,uyumlu, destekleyici bir dünya vizyonu üzerine kurgulanmıştır. 

 

Bu anlamda Gûlîstan, kendini, özünü anlamaya adamış ve her anı farkındalıkla yaşamayı alışkanlık haline getirmiş, birbirine derin ve güçlü bağlarla ilişkilenmiş, gerçek bir aile anlayışı taşıyan güçlü bir ekipten oluşur.

bottom of page